Jurado Pirana puristusliitospihdit

Jurado Pirana on todella kevyt ja kompakti puristusliitospihti, joka monipuolisuutensa johdosta soveltuu useaan eri työtehtävään

            • Max. ainevahvuus teräs 2×1,0mm 400N/mm²
Kuvaus

Jurado Pirana puristusliitospihdit

Jurado Pirana on todella kevyt ja kompakti puristusliitospihti, joka monipuolisuutensa johdosta soveltuu useaan eri työtehtävään.

  • Max. ainevahvuus: 2 x 1,0 mm teräs 400N/mm²

Todella monipuolinen säätöjensä ansiosta

  • Saatavilla kolmella eri geometrisella asetuksella: Tehdas suosittelee 90° asetusta, joka on käyttäjällemiellyttävin, mutta vaihtoehtona myös suora ja porrastettu asetus.
  • Pirana pystyy suorittamaan työntövoiman avulla sekä pyöreitä että puolisuunnikkaan muotoisia kiinnityspisteitä.
  • Vaihtamalla tyynyjenkorkeutta ja syvyyttä eri paksuisissa materiaaleissa saadaan aina erinomainen jälki.
  • Sisältää yhden työkalusetin. (pistin/-tyyny)
  • Sisältää säädettävän kehyksen.
  • Pihdit toimitetaan boosterin sekä 2m korkeapaineletkun kanssa.
  • Iskutiheys: 0,8 1/s
  • Ilmantarve: 6bar
  • Pihdin paino: 1,8kg

Käyttökohteet: Toksaaminen, puristusliitos, ilmanvaihto/lämmitys/saniteettitilat, ohutlevymetallin käsittely, sähkötyöt, putkityöt, peltityöt, kattotyöt

Additional Information
Paino 1,8 kg (kilogramma)